Blogi
Toetus, kas ikka alati abi andmine?
Kõik avalikus sektoris töötavad raamatupidajad puutuvad kokku toetustega, kuid vähesel määral mõeldakse selle sisule. Mis „imeloom“ see toetus siis on? Väga lihtsustatult öeldes on see vabatahtlik ülekanne teisele osapoolele, mille eest ei saada vastu otseselt kaupu, teenuseid ega muid hüvesid.
Millega Sa tegeled, armas finantsosakond?
Üks esitlus, mis jäi tegemata Linnade ja Valdade päeval seoses COVID-19 levikuga. Minu kahe aasta töö koos Tresoor Tarkvaraga ning mille tulemusi ma Teiega hea meelega jagaksin!
Loe lisaks
Avaliku sektori eelarve täitmine peab olema avalik
Avaliku raha kasutamine peab olema läbipaistev, otstarbekas ning kontrollitav. Seetõttu näeb ka avaliku teabe seadus ette, et eelarve täitmise aruanded peavad olema avalikud. Kas Sinu kodukoha omavalitsuse eelarve täitmine on avalikustatud?
Loe lisaks
Käibemaksudeklaratsiooni lisaga seotud halduskoormus
Mulle meeldib välja arvutada igasugu numbreid, olgu nad otstarbekad, olukorda iseloomustavad või lihtsalt informatiivsed. 2014. aastal tegin lõputöö teemal KMD INF, mille käigus arvutasin välja halduskoormuse ühe ettevõte näitel, mis tekib deklaratsiooni käsitsi täitmisega.
Loe lisaks
Liisi-liisi
Kui viite raamatupidajale liisingulepingu, vean kihla, et esimene küsimus Teile on, kas tegemist on kasutus- või kapitalirendiga? Te võite ju raamatupidajale soiuda, et rendimaksed sisaldavad liikluskindlustust ja kaskot ja intressikulu pole ollagi, aga ausõna, seda vastust ei oodatud!
Loe lisaks